Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın Açılışını Yaptığı Bingöl Üniversitenin Uluslararası Bal Şurası ve Fuarına Rektörümüz Prof. Dr. Kenan Peker İştirak Etti

Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın açılışını yaptığı Bingöl Üniversitesinin Uluslararası Bal Şurası ve Fuarına Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker iştirak etti. Açılış konuşmasın da Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileten Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl ve hatta Türkiye’nin coğrafik olarak arıcılığa elverişli olduğunu Bingöl Üniversitesinin bundan dolayı pilot Üniversite olarak seçildiğini, arıcılığın hem insan sağlığına hem de ülke ekonomisine önemli katkılarının olduğunu ifade etti.

Ardından konuşma yapan YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar Üniversiteler arasındaki önemli girişimlerden birisi olan üniversitelerin misyon farklılaşması ve odaklı ihtisaslaşmasına yönelik çalışmalar olduğunu ve üniversitelerin tüm paydaşlarıyla birlikte alanlardaki faaliyetlerini güçlendirerek devam etmeyi düşündüklerini dile getirdi. Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen ise bakanlıklarıyla uyumlu her türlü konuda üniversitelerle beraber çalışacaklarını ve destekleyeceklerini ifade etti. Uluslararası Bal Şurası ve Fuarında Bingöl Valisi Hamdi Usta, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli birer konuşma yaptılar. Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Munzur Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Kenan Peker ve diğer katılımcı konuklar ile birlikte açılışı yapılan Bingöl Üniversitesinin Uluslararası Bal Şurası ve Fuarının stantlarını gezdiler ve bilgi alışverişinde bulunuldu.