Sanayi Genel Müdürü Prof. Dr. İlker Murat AR, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kenan PEKER’i ziyaret etti.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen “Türkiye’nin Nadir Toprak Elementlerinin Araştırma ve İnovasyon Kapasitesini Geliştirme Projesi”, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütmekte olduğu Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde, Projenin nihai faydalanıcısı Sanayi Genel Müdürlüğü (SGM) ve Munzur Üniversitesi Nadir Toprak Elementleri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (MUNTEAM) ortaklığıyla devam ediyor.

Sanayi Genel Müdürü Prof. Dr. İlker Murat AR ve Metal Sanayi Daire Başkanı Ümit Yasin Güven, MUNTEAM ve Merkez Laboratuvarlarını ziyaretlerinin ardından Kongre Merkezinde gerçekleştirilen toplantı ile proje faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ardından Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Kenan Peker’i makamında ziyaret etti.

Ziyaret boyunca, Rektör Yardımcısı Nuran CIKCIKOĞLU YILDIRIM, Prof. Dr. Mustafa TANER ŞENGÜN, MUNTEAM Müdürü Ceren ERÜST ÜNAL, Daire Başkanları, Fakülte Dekanları, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Tunceli Meslek Yüksek Okulu Müdürü ile akademisyenler yer aldı.