Öğretmen ve Öğretmen Adayları Munzur Üniversitesi Çalıştayı’nda Buluştu

Munzur Üniversite’sinde düzenlenen "Öğretmen Yetiştirme Çalıştayı," İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayarak okunan şiir ve izlenen videolarla duygu yüklü bir atmosferde gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu Çalıştay, pedagojik formasyon program yürütücüsü Doç. Dr. Gönül ŞENER açılış konuşması ile başladı ve Munzur Üniversite’sinde öğretmenlik mesleğine vurgu yapan ilk çalışma olma özelliği taşıdığını ifade etti. Akabinde kürsüye davet edilen İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fethi ATEŞ konuşmasında Munzur Üniversite ile yapılan işbirliğinin ileriye dönük etkinlikler için önemli bir kazanç sağlayacağını dile getirdi. Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan PEKER, konuşmasında öğretmenlik mesleğinin önemine değindi. Çalıştayın verimli geçmesi için temennilerde bulundu.

Çalıştay kapsamında Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Nuri GÖMLEKSİZ, Prof. Dr. Muhammed TURHAH, Doç. Dr. Tuncay Yavuz ÖZDEMİR ve Doç. Dr. Ferhat BAHÇECİ, 21. Yüzyıl Öğretmen Yeterlikleri, Öğretmen Yetiştirme Politikaları ve Türkiye'de Öğretmen Yetiştirme konularında katılımcılara bilgi verdi. Çalıştayın motivasyon konuşmasını yapan Ana Fatma Anaokulu Müdürü Çağdaş BOZKURT, deneyimlerini paylaşarak katılımcılara ilham verdi. Prof. Dr. Sabit MENTEŞE, Dr. Servet BALIKÇI, Dr. Mahmut KARATAY, Dr. Öğr. Üyesi Onur KIRBOĞA ve Arş. Gör. Şeyma PEHLİVANOĞLU'nun sunumlarıyla Çalıştaya katkı sundular. Çalıştay, öğretmen yetiştirme süreçlerine dair önemli konuların ele alındığı, bilgi ve deneyim paylaşımının zenginleştirildiği bir platform oldu.

Öğretmen Yetiştirme Çalıştayın Düzenleme Kurulu’nda; Doç. Dr. Gönül Şener, Doç. Dr. Özlem Doğan Yüksekol, Dr. Öğr. Üyesi Gülsüm Hoş, Öğr. Gör. Seval Perk, Öğr. Gör. Deha Koç, Öğr. Gör. Dilber Coşkun, Arş.Gör. Yahya Ateşpolat, Arş. Gör. Şeyma Pehlivanoğlu, Arş. Gör. Meryem Cemile Öğür, Arş. Gör. Hakan Coşkun, Arş.Gör. Muhammed Güler, Arş. Gör. Kübra Ataş yer aldılar. Katkı sunan Öğrenciler ise; Yağmur Kasaplı, Deniz Ay, İbrahim Taş, Ahmet Fidan’dır.