Munzur Üniversite’sinde "Nefes" Tiyatro Oyunu Sahne Aldı Tiyatro Sanatçısı Nazlı Çığa; Hünkar Bektaş Veli ve Yunus Emre Öğretilerini Anlatıyor

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve Türkiye’nin birçok şehrinde sahnelenen Nefes oyunu Tunceli’de seyircisiyle buluştu. Tunceli Valiliği ve Munzur Üniversitesi işbirliğinde Munzur Üniversitesi Kongre ve Kültür merkezinde Nefes tiyatro oyununu sanatçı Nazlı Çığa sahneledi ve sanatçı Sinan Kutlucan bağlamasıyla eşlik etti. Nefes tiyatro oyununa Tunceli Valisi Bülent TEKBIYIKOĞLU, Munzur Üniversitesi Rektörümüz Kenan PEKER, Munzur Üniversitesi akademisyenleri, idari personeli ve öğrenciler katıldı.

Tek kişilik tiyatro oyunu olan Nefes’de performansını sergileyen sanatçı Nazlı Çığa; ‘’Eline, beline ve diline sahip ol’’ diyen Hünkar Bektaş Veli ve ‘’Biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik’’ diyen Yunus Emre’nin öğretilerini deyiş ve türküler eşliğinde ve Sinan Kutlucan’ın bağlamasıyla sahnelemektedir. Munzur Üniversitesi Kongre ve Kültür merkezinde büyük ilgiyle izlenen Nefes tiyatro oyununun sanatçısı Nazlı Çığa’ya Tunceli Valisi Bülent TEKBIYIKOĞLU bir çiçek buketi hediye etti.