Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker ve Ankara, Bingöl, Fırat ve Gazi Üniversitelerinin Rektörleri Bir Dizi Ziyarette Bulundular

Üniversitemiz Rektörü  Prof. Dr. Kenan Peker ve Üniversitemizde düzenlenen “İklim Değişikliği Tehdidindeki Biyoçeşitlilik ve Sürdürülebilirlik Riski Çalıştayı” için şehrimizde bulunan; Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak,  Fırat Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve beraberindekiler çalıştayın ardından Pertek, Elazığ ve Bingöl'de bir dizi ziyarette bulundular.

Pertek Kaymakamı Ali Coşkun'u ve Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman’ı makamlarında ziyaret eden heyet Şehit Polis Memuru Fethi Sekin'in kabrine giderek dua ettiler.

Bingöl Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek “Tıbbi Aromatik ve Baharat Bitkileri-Arıcılık ve Bal Çalışmaları Üniversiteler Arası İş Birliği Değerlendirme Toplantısı” için kente gelen heyet, Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta tarafından karşılandı. Daha sonra Bingöl Üniversitesine geçen heyet, toplantı öncesinde, Arı Ürünleri Tanıtım Ofisi, Modern Arıcılık Kompleksi ve Hayvan Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bingöl Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini de ziyaret eden heyet, “hocaların hocası” olarak anılan Prof. Dr. Nusrettin Bolelli ile sohbet ederek, adının verildiği kütüphaneyi gezdi. Heyet, teknik gezinin ardından Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’ı makamında ziyaret etti. Görüşmenin ardından ‘Tıbbi Aromatik ve Baharat Bitkileri-Arıcılık ve Bal Çalışmaları Üniversiteler Arası İş Birliği Değerlendirme Toplantısı’na geçildi.