Munzur Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü

Munzur Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İmza töreninde konuşan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker’in daveti üzerine ocak ayında Tunceli’de Biyoçeşitlilik Çalıştayına katıldıklarını anımsattı. Munzur Üniversitesinde biyoçeşitlilik alanında yapılanları çok büyük bir memnuniyet ve gururla izlediklerini ifade eden Ünüvar, orada gündeme gelen protokolü bugün hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Munzur Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi arasında imzalayacakları iş birliği protokolünün bir başlangıç olduğuna dikkat çeken Ünüvar, protokolün yurt içi ve yurt dışı yayın faaliyetlerinde iş birliğini, yine Munzur Üniversitesi mensuplarının Ankara Üniversitesinin uluslararası akreditasyona sahip Türkiye’deki tek dil merkezi olan TÖMER ve Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin imkânlarından yararlanabilmesini içerdiğini kaydetti.

Ünüvar, bundan sonraki aşamada Munzur Üniversitesi ile biyoçeşitlilik ve zirai faaliyetler alanlarında bir Avrupa Birliği projesi yapmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Ünüvar, “Ankara Üniversitesi, Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden birisi. Anadolu’da da çok güzel faaliyetlerine tanık olduğumuz üniversitelerimiz var ve bu üniversitelerimizle Ankara Üniversitesinin iş birliğini artırarak iki tarafın da memnuniyetini artırmaya çalışıyoruz. Ayrıca, ülkemize farklı noktalarda hizmet eden üniversitelerimize destek olmayı kendimiz için güzel bir görev olarak da görüyoruz” dedi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker ise, Ankara Üniversitesinin Cumhuriyetin ilk üniversitesi olduğuna dikkat çekerek, protokolün hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Ankara Üniversitesi ile çok kısa sürede çok güzel işler yapmayı umut ettiklerini belirten Peker, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, konuşmaların ardından iş birliği protokolünü imzaladı. İmza töreni, hediye takdimi ve anı fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

İmzalanan Protokolle; Üniversitemiz mensupları ile bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocuklarının Ankara Üniversitesi TÖMER ve ANKÜSEM’in imkânları ile Ankara Üniversitesinin sosyal tesislerinden indirimli yararlandırılması, birlikte yurt içi ve yurt dışı yayın programlarının yürütülmesi başta olmak üzere pek çok alanda iş birliği yapılması hedefleniyor.