Munzur Üniversitesi’nin 12 Projesi TÜBİTAK Tarafından Desteklenmeye Değer Bulundu

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Araştırma Destek Programları 2023 Yılı 2. Dönem 2209-A Projeleri Bilimsel Değerlendirme Sonuçları açıklandı.

Üniversitemiz akademisyenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan, 12 proje "2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında 2023 yılı 2. döneminde bilimsel değerlendirme sonucu başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazandı.

Desteklenmeye hak kazanan projelerimiz; Pertek(Tunceli) Yöresindeki Bitkiler ve Bu Bitkilerin İşlevsellikler, Chia Tohumu Yağı İle Üretilen Oleojelin Kraker Üretiminde Kullanımı, Kırmızı Erik Suyu Üretiminde Güncel Bir Yöntem: Ohmik Isıtma, Ohmik Isıtma İşlemi Kullanılarak Üretilen Üzüm Reçelinin Kalite Özelliklerinin Belirlenmesi, Ohmik Isıtma İşlemi Ve Geleneksel Yöntem İle Üretilen Kuşburnu Marmelatının Kalite Özelliklerinin Karşılaştırılması. Süt Reçeli Üretiminde Güncel Yöntem: Ohmik Isıtma, Model Detoks İçeceklerin Toplam Antioksidan Ve Fenolik Miktarlarının Belirlenmesi, Üniversite Öğrencilerinde Akdeniz Diyetine Uyum, Hedonik Açlık Ve Depresyon, Anksiyete, Stres Düzeyleri Arasındaki İlişkinin Değerlendirilmesi, Deprem Psikolojisinin 18-45 Yaş Arası Yetişkin Bireylerde Beslenme Durumuna Etkisi, Non Stress Test’e Giren Gebelerin Stres, Korku Ve Kaygı Durumunun Belirlenmesi, Üniversite Öğrencilerinin Liderlik Düzeyleri Ve Zaman Yönetimleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi.

Projesi desteklenen öğrencilerimizi ve hocalarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

2209-A Programı 2023/2. dönem çağrı sonucuna ilişkin, destek hakkı kazananların toplu listesine ulaşmak için tıklayınız.