Kütüphaneler Haftasında Tunceli Üniversitesinden Anlamlı Jest “Erkan SARICE Okuma Salonunun Açılışı Yapıldı”

52.Kütüphaneler Haftası kutlamaları devam ederken, Tunceli Üniversitesi bu hafta içerisindeki kutlamaların en anlamlılarından birine imza attı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek’in talimatıyla kütüphane bünyesinde okuma salonuna geçtiğimiz yıl düğününe bir hafta kala vefat eden merhum öğrenci Erkan Sarıce’nin adı verildi. 

Erkan Sarıce okuma salonunun açılışına Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Rektör Yardımcıları, Enstitü Müdürleri, Fakülte Dekanları, Yüksek Okul ve Meslek Yüksek Okulu Müdürleri, Daire Başkanları, akademisyenler ve üniversite çalışanlarıyla öğrenciler katıldı.

Merhum öğrenci Erkan Sarıce’nin özgeçmişinin okunmasıyla başlayan programda ilk olarak Tunceli Üniversitesi Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanı Erdal Gür konuştu. Gür, üniversitenin kütüphane çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Geçen yıl düğününe bir hafta kala arkadaşlarıyla piknik yaparken boğularak yaşamını yitiren Tarih bölümü öğrencisi Erkan Sarıce’nın vefatı dolayısıyla son derece üzüntü duyduklarını kaydeden Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, onun adını üniversite içerisinde yaşatmak adına okuma salonuna merhum öğrenci Erkan Sarıce’nin adını verdiklerini kaydetti. Rektör Prof. Dr Ubeyde İpek “Bu kapsamda kütüphanenin daha verimli kullanılması adına da çalışmaların da devam ettiğini belirtti.