Tunceli Üniversitesi 'nde Gençlik Bir-Tek Projesi Gençlik Festivali İle Sona Erdi

Tunceli Üniversitesi ile Spor Toto teşkilatı arasından imzalanan protokol ile “Pertek’te Gençlik Bir-Tek” projesi düzenlenen Gençlik Festivali ile sona erdi. Proje kapsamında birçok öğrenciye ücretsiz dalgıçlık ve fotoğrafçılık eğitimleri verilerek, Kapadokya gezisi gerçekleştirildi.

Festivale Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Pertek Kaymakamı Erkan Kaçmaz, Pertek Sakine Genç Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yahya Taşgın ve öğretim elemanlarıyla, öğrenciler katıldı.

Projenin son aşaması olan Gençlik Festivalinde, Pertek Sakine Genç MYO öğrencileri ile Pertek Atatürk İlköğretim Okulunun minik öğrencilerinin de katılımıyla ilk olarak okul duvarları boyandı. Bunun yanı sıra Hindistan’da yapılan Holi Festivalinden esinlenerek de toz boya festivali de bu kapsamda gerçekleştirildi. Boyama etkinliğini Feribot turu takip ederken, feribot turunda balık ekmek ikramının ardından, Pertek Sakine Genç MYO’nun alanında ağaç dikimi ile festival sona erdi.

Etkinlik sonrası Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Muhammed Fatih Cevher; projenin kendileri ve katılımcılar açısından çok verimli geçtiğini dile getirerek, benzer projelerle etkinliklerine devam edeceklerini belirtti. Cevher; destek ve katkılarından dolayı Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek, Pertek Kaymakamı Erkan Kaçmaz ve Belediye Başkanı Recai Vural’a teşekkür belgelerini takdim etti.