Üniversitemiz 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Üniversitemiz 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni geçtiğimiz cuma günü Üniversitemizde gerçekleştirildi. Mezuniyet Töreni'ne, il protokolünün yanı sıra Munzur Üniversitesinde görev yapan akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci ve öğrenci velisi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek yaptı. İpek önlisans programlarında 7’nci, lisans bölümlerinde 5’inci dönem olmak üzere yaklaşık 1500 öğrencinin mezuniyet heyecanını aileler ve öğrencilerle birlikte yaşamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek öğrencilere meslek yaşamlarında başarılar diledi. İpek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir üniversitenin kimliğini ortaya koyan unsurlardan bir tanesi de o üniversitenin mezunlarıdır. Sizlerin toplumsal gelişmeye, hayata, sanata, bilime, ekonomiye, ülkeye katkılarınız, hayattaki başarılarınız, emin olun ki size olduğu kadar üniversitemize de değer üstüne değer katacaktır. Siz kıymetli öğrencilerimize birkaç sözüm olacaktır: Mesleğinizi çok iyi icra ediniz. Sürekli olarak kendinizi yenileyip geliştiriniz. Ailenizle ve toplumla iyi iletişim kurunuz. Milli ve manevi değerlerinize sahip çıkınız. Kısacası toplumda örnek birer fert olunuz." Mezun olan öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileyen Rektör İpek, öğrencilerin yetiştirilmesinde ve eğitilmesinde emekleri olan ailelere ve hocalara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından üniversiteyi başarıyla tamamlayarak mezun olan öğrencilere başarı belgeleri, dereceye giren öğrencilere ise protokol üyeleri ve akademisyenler tarafından ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından mezun olan öğrenciler, müzikler eşliğinde mezun olmanın heyecanı ve coşkusuyla keplerini havaya fırlattı. Mezuniyet Töreni verilen iftar yemeğinden sonra sahneye çıkan müzik gruplarının söylediği türküler eşliğinde öğrencilerin eğlenmesiyle son buldu.