Tez-Koop-İş Sendikası İle Toplu Sözleşme İmzalandı

Üniversitemiz ile Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası (TEZ-KOOP-İŞ) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Rektörlük makamında gerçekleşen imza töreninde; anlaşmayı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek ve Tez-Koop-İş Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Pekgöz imzaladı.

Rektör İpek, imzaların atılmasının ardından yaptığı konuşmada Üniversitemiz bünyesinde çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin önemini vurguladı. İpek, kurumun bütçesinin dikkate alınarak çalışanlarının emeklerinin karşılığı olan hak ettikleri ücreti alabilmesi için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Tez-Koop-İş Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Pekgöz ise “Tez-Koop-İş Sendikası ve Munzur Üniversitesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi mutlu bir şekilde sona erdi. Bundan sonraki süreçte çalışan arkadaşlarımızla birlikte bu çalışmayı daha güçlü ve verimli hâle getirmek için elimizden geleni yapacağız. Sayın Rektörümüze bu toplu iş sözleşmesinde sunduğu katkılardan dolayı özellikle teşekkür ediyorum.” dedi.

Munzur Üniversitesi'nde işçi statüsünde görev yapan personel için iki yılda bir defa yapılan toplu iş sözleşmesi ile iş yerinde düzenli ve verimli çalışmayı sağlamak, üretimi artırmak, işverenin ve işçilerin hak ve menfaatlerini dengelemek, karşılıklı iyi niyet ve güvenle iş barışını sağlamak, taraflar arasında doğabilecek farklılıkların uzlaştırıcı yollarla çözümlenmesi amaçlanıyor.