Munzur Üniversitesi'ne Tam Destek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz ile birlikte Ak Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci Munzur Üniversitesi'ni ziyaret etti. Ziyaretlerine Tunceli Valisi/Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel de eşlik etti.

Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek’i makamında ziyaret eden Bingöl Milletvekili Yılmaz, üniversitede son dönemde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Daha sonra Cevdet Yılmaz ve beraberindeki heyet TUBİTAK’ın desteklediği alternatif enerjili araç yarışlarında Munzur Üniversitesi'ni temsil edecek Munzur isimli aracın test sürüşüne katıldı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz yaptığı konuşmada, “Munzur Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı ve yapacağı bütün çalışmaları desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz ve öğrencilere bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek; “Üniversitemiz Elektrik Elektronik ve Makine Mühendisliği öğretim üyeleri nezaretinde 10 öğrenciden oluşan Tekno Endüstriyel Takımı tarafından yapımı tamamlanan ve 280 cm uzunluğunda, 146 cm genişliğinde ve 137 cm yüksekliğinde olan araç saatte 40 km hız yapmaktadır. Aracımız TÜBİTAK tarafından 27 Ağustos tarihinde Kocaeli’nin Körfez ilçesinde düzenlenecek olan Alternatif Enerjili Araç yarışmasına katılacaktır. Hocalarımızın desteği ve gözetimiyle elektrikli aracın son aşamasına gelindi, ancak başarının sınırı yoktur, biz daha iyisi için hep birlikte çalışacağız. Kocaeli’de yapılacak yarışmada Tekno Endüstriyel Takımının üniversitemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inancımız tamdır” diye konuştu.

Üniversitede yapılan test sürüşünün ardından, Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Tunceli Valisi/Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel ve İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci kampüs içinde devam eden inşaat çalışmalarını yakından izlediler. Daha sonra Rektör İpek misafirlerine ziyaretlerinden ötürü memnuniyetini ve teşekkürlerini bildirerek onları uğurladı.